Rocznicowe okazje jubilatki uczciły oczywiście piosenkami. Ku zaskoczeniu Gospodyń wójt Albert Bartosz zaproponował wspólne śpiewanie. Uzgodnienie repertuaru zajęło chwilkę, po której "Rajskowianki" zyskały dwóch nowych chórzystów w osobach wójta i jego zastępcy.
Od początku istnienia KGW Rajsko współorganizuje dożynki i bierze udział w gminnych i powiatowych konkursach. Ważnym wydarzeniem było założenie ochronki dla dzieci na czas żniw, a później pomoc przy założeniu przedszkola. Koło przygotowywało też kursy szycia, kroju i haftu, a także chowu zwierząt i uprawy roślin.
W ramach Koła Gospodyń Wiejskich działa Zespół Śpiewaczy "Rajskowianki". Tę nazwę nosi od 2004 roku, początkowo nazywał się "Gospodynie". W jego repertuarze są pieśni ludowe, biesiadne, obrzędowe oraz kolędy i pastorałki. Bierze udział w przeglądach i konkursach. Przygotowuje okolicznościowe programy, którymi uświetnia uroczystości wiejskie i gminne, współpracując z oświatowymi i kulturalnymi organizacjami oraz instytucjami. Wśród nagród, którymi zostały uhonorowane "Rajskowianki", jest I Miejsce w Małopolskim Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów Trzebinia 2014. Instruktorem zespołu jest Zenobia Wełna, a kierownikiem przewodnicząca KGW Jadwiga Chowaniec.
W uroczystym jubileuszu wzięli udział m.in. wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, zastępca wójta Mirosław Smolarek, jego małżonka, a zarazem prezes Fundacji FROPSSiK Beata Smolarek, sołtys Maciej Majerski, prezes Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik, prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Stanisław Chowaniec, dyrektorzy szkół i przedszkola, przewodniczące kół gospodyń z gminy i miasta Oświęcim oraz były instruktor muzyczny, wieloletni współpracownik "Rajskowianek", Jerzy Okrzesik.
fot. Robert Grabowski