Wyniki konkursów Nutka 2024 i Diamenty Kruszywa

04.06.2024, Kategoria: Wiadomości z OKSiR

Dzisiaj, w sali Domu Ludowego w Porębie Wielkiej miały miejsce przesłuchania w konkursach: XXVI Przegląd Piosenki Dziecięcej "Nutka 2024" i Diamenty Kruszywa.

Komisja w składzie: Jadwiga Szczerbowska - dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Kamila Sibik nauczyciel gry na instrumenatch i śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu, Janusz Majcherek - wicedyrektor i nauczyciel gry na intrumentach w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu, Przemysław Drabczyk - dyrygent w Wielkiej Orkiestrze Młodych Muzyków Gminy Oświęcim oraz Katarzyna Majtczak - przedstawiciel firmy Kruszywo S.A. (organizatora Konkursu Diamenty Kruszywa) wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

XXVI Przegląd Piosenki Dziecięj "Nutka 2024"

Kategoria przedszkola:
I miejsce: Zespół: Maria Jarnot, Klara Mydlarz, Lena Kolasa, Nina Drabczyk, Amelia Kwaczała (PS Poręba Wielka)
II miejsce: Zespół: Iga Borowczyk, Nikola Kolasa, Antonina Juroszek  (PS Grojec)
III miejsce: Zespół: Aurelia Gutka, Magdalena Nyderek, Aleksandra Bielas, Lena Opitek  (PS Brzezinka)
Wyróżnienie: Duet: Iga Kwadrans, Kinga Janus (PS Włosienica), solista: Adam Kankanange (PS Zaborze).

Kategoria szkoły podstawowe I-IV:

Soliści:
I miejsce: Sandra Michalska (SP Malec)
II miejsce: Franciszek Job ( CKiP Brzeźnica), Pola Śmiech (SP Zaborze)
III miejsce: Emilia Staroń (SP Zaborze), Maja Kędracka (SP Grojec)
Wyróżnienia: Kacper Łazik (SP Rajsko), Urszula Kowal (CKiP Brzeźnica)
Duety:
Wyróżnienie: Gabriela Bernaś i Lena Pohl (SP Rajsko)
Zespoły:
Wyróżnienia: „Załoga z Grojca” – Nadia Kuźma, Agata Formicka, Magdalena Radwan, Maja Stokłosa i Jan Snażyk (SP Grojec)

Kategoria szkoły podstawowe klasy V-VIII:
Soliści:
I miejsce: Patrycja Pasterak (SP nr 9 w Oświęcimiu)
II miejsce: Anna Wanat (SP Babice)
III miejsce: Martyna Stachura (SP Włosienica)
Zespoły:
Wyróżnienia: Zespół „Na Luzie” (SP Poręba Wielka), Maxi Schola (Centrum Maksymiliana Kolbego w Harmężach)

Zapraszamy wszystkich laureatów na wręczenie nagród, które odbędzie się podczas Święta Gminy Oświęcim w sobotę 15 czerwca 2024 r. w Brzezince o godzinie 16:00. Prosimy o potwierdzenie obecności pod numerem telefonu: 33 843 10 75. Z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie w związku z zaprezentowaniem piosenki podczas wydarzenia.

----------------------------------------------------------------

Do kolejnego etapu eliminacji Konkursu „Diamenty Kruszywa” zakwalifikowali się:

W kategorii 7-10 lat: Pola Śmiech (SP Zaborze), Emilia Staroń (SP Zaborze)
W kategorii 11-14 lat: Martyna Stachura (SP Włosienica), Anna Wanat (SP Babice)
W kategorii 15-18 lat: Emilia Cichy (Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu)

Kolejny etap eliminacji odbędzie się 10 czerwca w Przeciszowie. Ze zwycięzcami etapu gminnego skontaktujemy się telefonicznie w celu ustalenia szczegółów dalszej części konkursu.

Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Już wkrótce udostępnimy pełną galerię zdjęć z dzisiejszych przesłuchań.

Autor: WS