III miejsce w Turnieju BRD

30.03.2017, Kategoria: Sport

23 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Podolszu odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Tym razem nasi reprezentanci musieli rywalizować z ośmioma innymi drużynami w tym zeszłorocznymi mistrzami i wicemistrzami zawodów powiatowych.

Turniej składał się z dwóch etapów:
*  w pierwszym każdy uczestnik rozwiązywał dwa testy - pierwszy składający się z 25 pytań obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, drugi obejmujący 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie
* w drugim trzeba było pokonać na rowerze sprawnościowy tor przeszkód składający się z następujących elementów: slalom z ograniczeniem, łezka, slalom kółkowy - żmijka, korytarz z desek, zawracanie w kwadracie, rynna, zatrzymanie w miejscu.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej w składzie Gabriela Kwaczała, Jakub Filip z kl. VI, Martyna Cinalska i Mateusz Marzec z kl. V po części teoretycznej (testy) zajmowała I miejsce. Niestety zdenerwowanie okazało się silniejsze i jazda po bardzo trudnym torze przeszkód poszła im trochę gorzej.

W sumie zajęliśmy III miejsce, wyprzedzili nas tylko zawodnicy ze szkół w Przeciszowie i Podolszu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju za miłą atmosferę i pyszny poczęstunek, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Autor: szkolaporebawielka