ŚWIĘTO NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej

23.10.2017, Kategoria: Edukacja

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” Albert Einstein Pod takim hasłem odbyła się 13 października czyli w Wigilię Dnia Komisji Edukacji Narodowej, uroczysta akademia z okazji święta nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty, popularnie zwanego „Dniem Nauczyciela”.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Artystyczno-Muzycznego „Na luzie” oraz uczniowie z klasy siódmej należący do „Koła Sztuk Wszelakich”, w niezwykle dowcipny, kreatywny i nowatorski sposób przedstawili typy osobowości Nauczycieli oraz zdolności, umiejętności i różnorodność charakterów Uczniów.

Wśród naszych kochanych pedagogów występuje wiele malowniczych typów, bez których szkoła straciłaby bardzo wiele ze swej atrakcyjności. Na scenie pojawiali się kolejno: „nauczyciel-anioł”, „luzak”, „służbista”, „aktywista” i „sceptyk”, w których role z powodzeniem wcielili się uczniowie klasy piątej. Zgromadzeni na uroczystości pedagodzy, mogli spróbować rozpoznać wśród przedstawionych osobowości samych siebie.

Po Nauczycielach przyszła pora na charakterystykę osobowości, typy zachowań oraz prezentacje uzdolnień Uczniów. Wszystko to co drzemie w Uczniach, zarówno ich słabości jak i talenty, wyrażone zostało nie tylko słowem, ale także w tańcu, śpiewie, ruchu scenicznym i akrobacjach gimnastycznych. Ogromnymi brawami nagrodzony został taniec do utworu „Hey ma” w wykonaniu Kingi Konik i Aleksandry Janas, aplauz podniósł się gdy na scenie pojawiła się męska część koła artystycznego, wykonująca taniec „Papaya dance”, zaś gdy siostry Martyna i Kinga Cinalskie zaprezentowały pokaz gimnastyczny, widownia wprost oszalała z zachwytu. Elementami łączącymi prezentacje uczniów były piosenki, których słowa opowiadały o życiu szkoły i uczniów. Utwór „Szalona klasa” wprawił wszystkich w radosny nastrój, piosenka „Żyj do przodu” w mistrzowskim wykonaniu Gabrieli Szymańskiej zachęcała do tego, żeby się nie poddawać, a utwór finałowy „Nadzieja-siostra wiatru” w wykonaniu Martyny Cinalskiej był podsumowaniem niezwykłego spotkania.

Zgodnie z hasłem przewodnim uroczystości oraz założeniami autorek programu p. Anny Szarzec i p. Urszuli Mitoraj, uczniowie wyrazili siebie w sposób niezwykle twórczy. Zarówno wśród zaproszonych gości jak i zgromadzonej braci uczniowskiej, w tym szczególnym dniu panowała atmosfera radości, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Autor: Anna Szarzec, Urszula Mitoraj

Zdjęcia: Beata Stanisławska

Autor: Anna Szarzec, Urszula Mitoraj

Galeria zdjęć