„Giganci Finansów Osobistych” tak brzmiał temat przewodni I edycji. Pod takim hasłem w marcu i kwietniu 2021 roku odbywały się lekcje ekonomiczne przeprowadzane dla uczniów, którzy zostali zabrani w świat finansów, ubezpieczeń, bankowości i inwestycji dzięki swoim nauczycielom (Joannie Miłoń – koordynatorce programu, Izabeli Berszakiewicz, Izabeli Konieczny, Paulinie Sowińskiej).
Podczas spotkań z ekspertem Szkoła gościła wykładowców z Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu: dr Justynę Dąbrowską, dr Bożenę Tyran oraz analityka finansowego z Domu Maklerskiego BDM S.A. w Bielsku – Białej: Arkadiusza Bogocza. Zaproszeni goście przeprowadzili warsztaty ekonomiczne wprowadzając uczniów w tajniki zarządzania własnymi pieniędzmi. Ostatnim zadaniem było przeprowadzenie Debaty Szkolnej, w której uczniowie dyskutowali oraz przedstawiali swoje „za i przeciw” odpowiadając na pytanie: Czy Polska powinna przystąpić do strefy euro? Wady i zalety. W tym zadaniu prym wiedli uczniowie z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej (Amelia Bielowicz, Emilia Noworyta, Sandra Sporysz, Julia Bębenek oraz Michał Piwowarczyk), którzy dzielnie przedstawiali swoje argumenty oraz wchodzili w dyskusję z uczestnikami debaty.
Efektem przeprowadzonych działań, poddanych ocenie przez Narodowy Bank Polski, było uzyskanie tytułu „Złotej Szkoły NBP”.
Na tych zadaniach edukacja ekonomiczna w naszej szkole się nie zakończyła. Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w innym programie promującym zagadnienia zarządzania finansami, m.in. "Bakcyl" Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. W ramach tych działań uczniowie uczestniczyli w lekcjach ekonomicznych prowadzonych przez praktyków – bankowców. Odbył się konkurs plastyczny pt. „Z pędzlem i kredką w świecie finansów” oraz Europejski Quiz Finansowy.