Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe

23.01.2019, Kategoria: e-Xtra Kompetentni - WIADOMOŚCI

Projekt e-Xtra Kompetentni - Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego” jest realizowany przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”, dzięki współfinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców na terenie wybranych gmin województwa małopolskiego oraz świętokrzyskiego

 

 

 

W projekcie e-Xtra Kompetentni bierze udział również Gmina Oświęcim organizując bezpłatne  szkolenia komputerowe  dla mieszkańców Gminy Oświęcim. w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim o tematyce:

1.       „Rodzic w Internecie”;

2.      „Mój biznes w sieci”;

3.      „Moje finanse i transakcje w sieci”;

4.      „Działam w sieciach społecznościowych”;

5.      ”Tworzę własną stronę internetową (blog);

6.      „Rolnik w sieci”;

7.      „Kultura w sieci”.

Gmina Oświęcim otrzymała dofinansowanie w kwocie 147.763 zł, na przeszkolenie 264 mieszkańców Gminy Oświęcim w tym 30-tu osób z niepełnosprawnościami.

 

W ofercie organizowanych szkoleń przeprowadzane jest siedem tematycznych modułów szkoleniowych. Każdy uczestnik projektu w wieku 25 do 74 lat, mieszkaniec Gminy Oświęcim, może wziąć udział tylko w jednym module szkoleniowym!

Szkolenia przeprowadzane są w tygodniu w godzinach popołudniowych w cyklu  4-godzinnym zgodnie z ustalonym harmonogramem szkoleń. Każde szkolenie obejmuje 16 godzin dydaktycznych. Na zakończenie każdego szkolenia uczestnicy otrzymują pendrive z nagranymi scenariuszami zajęć, jak również materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w formie cateringu.

 

Deklaracje uczestnictwa dostępne są dla mieszkańców gminy w sekretariatach szkół podstawowych Gminy Oświęcim, w GOPS w Grojcu, OKSIR w Brzezince, Bibliotece Publicznej w Grojcu, na dzienniku  podawczym Urzędu Gminy Oświęcim oraz w CUW Gminy Oświęcim.

 

Projekt e-Xtra Kompetentni będzie realizowany w Gminie Oświęcim do listopada 2019.

 

Przeprowadzone zostały szkolenia w następujących placówkach: Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu, Szkole Podstawowej we Włosienicy, Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Harmężach., Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu oraz w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej.

 

Szkolenia z kompetencji cyfrowych prowadzi wykwalifikowana kadra. instruktorska. Jak do tej pory przeszkoliliśmy 48 uczestników mieszkańców Gminy Oświęcim. Uczestnicy usatysfakcjonowani są zdobytą wiedzą i zakresem umiejętności nabytych podczas szkoleń. Mieszkańcy Gminy Oświęcim korzystając ze szkoleń z kompetencji cyfrowych uczą się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji  z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując  o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Uczestnicy szkoleń w zakresie udziału w poszczególnym wybranym module poznają źródła i zasady z danej tematyki szkoleniowej. Zapraszamy do przedstawionej szczegółowej tematyki o każdym module szkoleniowym, na stronę internetową Gminy Oświęcim, a także CUW Gminy Oświęcim.

 

 

Szkolenia dają możliwość integracji społecznej, miłego spędzania wolnego czasu, nabycia podstawowych umiejętności cyfrowych, umożliwiają podniesienie swojej wartości i umiejętności pracy w grupie.

 

ZAPRASZAMY NA  BEZPŁATNE SZKOLENIA  KOMPUTEROWE

 

oraz do obejrzenia filmiku promującego projekt e-Xtra Kompetentni w Gminie Oświęcim

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=96Syohu15EQ&feature=youtu.be

 

 

 

Już wkrótce od dnia 28.01.2019 r. do 31.01.2019r. w godz. 16:00 do 19:00 szkolenia z kompetencji cyfrowych w Szkole Podstawowej im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach, ul. Różana 23, 32-600 Oświęcim.

Zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Babicach- Zapraszamy!

 

 

 

                                                               Koordynator Projektu: zastępca dyrektora CUW

                                                                                                              mgr Violetta Korczyk

 

 

 

 

               

 

 

Autor: zespolrajsko
Data: 23.01.2019

Galeria video