Deklaracja dostępności Strony Internetowej Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej
Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-31
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Renata Krakowczak.
E-mail: psporebawielka@psporebawielka.gminaoswiecim.pl
Telefon/fax: 33 8428402
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej mieści się w podpiwniczonym budynku przy ulicy Wadowickiej 69 w Porębie Wielkiej. Budynek ma dwie kondygnacje: parter i piętro. Budynek posiada dwa wejścia, przed każdym z nich znajdują się schody ( przy wejściu głównym z przodu budynku jak i schody przy wejściu z tyłu budynku). Wewnątrz przedszkola na piętro prowadzą schody, nie ma windy. Przed budynkiem znajduje się parking gminny, brak jest wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie znajdują się urządzenia lub inne środki techniczne do obsługi osób słabosłyszących.
Dojazd do Przedszkola komunikacją miejską możliwy jest linią MZK 18 – przystanek Poręba Wielka Dom Ludowy zlokalizowany jest w pobliżu Przedszkola.
Budynek nie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych.
Brak dostosowania wejść dla osób niepełnosprawnych.
Brak wind i pochylni dla osób niepełnosprawnych w budynku.
Brak dostepności platform.
Brak informacji głosowych.
W budynku brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku brak jest oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma zainstalowanych pętli indukcyjnych i innych urządzeń lub środków technicznych do obsługi słabosłyszących.
Informacje dotyczące możliwości ewakuacji: drogi ewakuacyjne są prawidłowo i wyraźnie oznaczone, osoby funkcyjne przeszkolone są z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.