Wycieczka na Leskowiec
Kategoria: Edukacja
"Jak dobrze nam zdobywać góry i młodą piersią chłonać wiatr..." Dzieci z klasy 1a i 2 wraz z niektórymi rodzicami wybrali się na na wycieczkę do Rzyk aby przejść Szlakiem Białych Serc na Leskowiec. Wróciliśmy zmęczeni ale naładowani pozytywna górską energią.
Dzień Europy
Kategoria: Edukacja
Dzień Europy za nami. To był wspaniały dzień, do którego solidnie się przygotowaliśmy. Każda klasa wybrała jeden kraj. Przygotowała prezentacje, sławne postacie oraz zaprezentowała taniec, piosenkę lub scenkę związaną z tym krajem. Usłyszeliśmy różne języki. Przybyli goście witali się z nami w swoim języku.
Klasa I b w Gminnej Bibliotece Publicznej
Kategoria: Edukacja
22 maja uczniowie klasy I b odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną we Włosienicy. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach dotyczących kosmosu. Chętnie słuchali ciekawostek o Układzie Słonecznym , następnie wpisali na listę najważniejsze rzeczy, które zabraliby ze sobą w kosmos. Podczas zajęć mieli także możliwość pokazania swoich plastycznych umiejętności, tworząc balonowych przybyszów z innych planet.
Warsztaty kulinarne w restauracji NaNovo
Kategoria: Edukacja
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej udali się na warsztaty kulinarne do restauracji NaNovo w Oświęcimiu. Emocji było co niemiara, gdyż już od samego początku wyjazd przybrał niecodzienną formę. Do Oświęcimia uczniowie udali się kursowym autobusem MZK, a w drodze powrotnej cieszyli się komfortem jazdy pociągiem PKP, wysiadając na wyremontowanej stacji we Włosienicy.
Zajęcia jogi
Kategoria: Edukacja
W zdrowym ciele, zdrowy duch! Nie ma to jak zacząć dzień od pozytywnej energii. Zajęcia jogi przeprowadziła u nas w szkole pani Izabela z Forest Kids Yoga Art. Joga przeciwdziała wadom postawy, wzmacnia i uelastycznia ciało, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji. Oprócz tych wszystkich zalet z ćwiczenia jogi, jest jeszcze jedna bardzo ważna – dobra zabawa! Może joga dla dzieci to coś dla każdego z nas?
Warsztaty kreatywności
Kategoria: Edukacja
We wtorek - 14 maja - uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach kreatywnych, podczas których stworzyli niezwykłe prace z użyciem rękodzieła. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Izabelę z Forest Kids Yoga Art. Warsztaty kreatywne pobudziły wyobraźnię dzieci, wpłynęły pozytywnie na usprawnianie zdolności manualnych i koncentracji, a dodatkowo nauczyły cierpliwości.
Wycieczka do Doliny Alpak
Kategoria: Edukacja
W miniony piątek klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Doliny Alpak. Dzieci nakarmiły alpaki i króliki, następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły